Türkiyenin Lider Ahşap Karkas Çatı Makası Üreticisi
Bilgi Hattı : +90 (226) 353 30 23

site haritasi | info@asmaz.com.tr


AnaSayfa / Tasarım & Uygulama /

Çatı Makası İmalatı

Sayfa Etiketi:

çatı makası, çatı makası imalatı, ahşap çatı makası, ahşap çatı makası imalatı, ahşap çatı makası üretimi

İlgili Linkler

özcan

Ahşap Çatı Makasları, fabrika ortamında her türlü statik analizi ve mühendislik hesapları yapılarak milimetrik ölçülerde imal edilir.

Ahşap Çatı Makası imalatı, çatı tasarım yapıldıktan sonra mühendislik hesaplarının yapılmasıyla başlar. Mühendislik çizimleri çatı yüklerine göre dizayn edilmiş her bir makasın ve makas öğelerinin kesitlerini, kesim ölçülerini, açılarını, eğimini milimetrik olarak belirtir. Bu veriler doğrultusunda yapısal ahşap önce kesim işleminden geçer. Kesilen ahşaplar özel imalat tezgahına alınarak düğüm noktalarında çelik bağlantı plakaları ile preslenerek birleştirilir. Çelik bağlantı plakalarının kalınlık ve ölçü bilgileri yine mühendislik raporlarından edinilir. Böylelikle ahşap makas imal edilmiş olur.

Makas imalatı kadar makasların taşınması ve istiflenmesi de üretim sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Fabrika ortamında uygulanan sıkı kalite kontrol uygulamaları ile montaj için bekletilen çatı makasları şantiye sahasına sorunsuz uygulamalar için hazır hale getirilir.ASMAZ Enerji İletişim İnşaat Taahhüt Tic. Ltd. Şti.
Handere Orta Ölçekli Sanayi Sitesi No:10 P.K. 77040 Topçular Mevkii, Taşköprü YALOVA / TÜRKİYE
Tel :+90 (226) 353 30 23    Fax : +90 (226) 353 30 03
E-mail: info@asmaz.com.tr